דיאטה מיוחדת לחולי סכיזופרניה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטה מיוחדת לחולי סכיזופרניהסכיזופרניה מאופיינת בפרנויה, אשליות, הזיות, חשיבה מסולפת, נסיגה חברתית ובעיות קוגניציה. אנשים שסובלים מהמחלה, יודעים ממקור ראשון איך מחלת נפש חמורה זו יכולה להשפיע על החיים.

הטיפול העיקרי לסכיזופרניה הוא תרופות ופסיכותרפיה, אך אנשים עם המצב חוו הקלה בתסמינים רבים באמצעות שינוי התזונה. יש להתייעץ עם הפסיכיאטר לגבי טיפול בסכיזופרניה באמצעות דיאטה מיוחדת.

הפחתת צריכת הסוכר, הפחמימות והקפאין

גישה זו מסייעת לאיזון הסוכר בדם. תרופות רבות שנקבעות לטיפול בסכיזופרניה עשויות לשנות את רמת הסוכר בדם, ולכן הימנעות מעודף חומרים ממריצים, מסייעת לשמירת הרמה הרצויה.

מחקר שפורסם על ידי כתב העת 'תזונה ומטבוליזם' הצביע על הקלת תסמינים רבים הקשורים למחלה באמצעות הקפדה על דיאטה דלת פחמימות. מזונות מהם יש להימנע כוללים ממתקים, משקאות קלים ממותקים, לחמים, קרקרים, חלק מהפירות והירקות, וקפה.

חומצות שומן חיוניות

מדענים ממליצים להקפיד על הוספת מזונות המכילים רכיבים אלו לתזונה. במחקר שעקב אחר חולי סכיזופרניה שהפחיתו כמויות של חומצות שומן אלו בתזונה, חוו שינויים שליליים בתפקוד המוחי, ולכן הוספת מזונות המכילים אותם עשויה לסייע בטיפול במחלה.

מקורות טובים כוללים דגים, אגוזים ושמן זית. שילובם בתזונה מסייע לשיפור הרגשות והשגת שליטה רבה יותר על תסמיני הסכיזופרניה.

הגדלת רמות נוגדי חמצון

נוגדי חמצון אחראים על רמות החמצון בגוף, שעלולות לגרום לבעיות בריאותיות אחרות, כגון סרטן. חולי סכיזופרניה במיוחד, חווים חמצון מוגבר במוח. הוספת מזונות המכילים ויטמיני C, A ו-E מסייעת לטפל בבעיה זו.

בנוסף, הימנעות ממזונות מטוגנים מפחיתה את כמות החמצון במוח. מזונות נוגדי חמצון כוללים שעועית, פירות יער, תפוחים, שזיפים ופקאנים.

מולטי ויטמין יומי

מחסור בניאצין עלול לייצר הפרעות מחשבה, הזיות ודיכאון. לכן, נטילת ניאצין, במינון יומי שנקבע על ידי רופא, מסייעת להפחתת התסמינים הקשורים לסכיזופרניה. גם צריכה נאותה של ויטמיני B וחומצה פולית אחראית על שמירת האיזון הכימי במוח. הגדלת צריכת תוספים אלו מסייעת בהשגת האיזון, ובכך מקלה על חומרת תסמיני סכיזופרניה.

בנוסף, מחלות נפש רבות גורמות למחסור באבץ, ולכן הרופא עשוי להמליץ על נטילת מולטי ויטמין המכיל אבץ. במקרים מסוימים, יתכן שהחולה יצטרך לקחת את כל החומרים המזינים בנפרד, בתוספת למולטי ויטמין המסורתי, להשגת הרמות הגבוהות של הוויטמינים בהם יש צורך.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן