היפנודורם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

היפנודורםהיפונדורם ((Hypnodorm משמש לטיפול במקרים חמורים של נדודי שינה (בעיות שינה).התרופה שייכת לקבוצה של תרופות הנקראות בנזודיאזפינים.

באופן כללי, בנזודיאזפינים כגון היפונדורם צריכים להילקח רק למשך מספר לילות ולאחר מכן להיפסק על ידי הפחתת מינון באופן הדרגתי. שימוש ארוך טווח רציף של היפונדורם אינו מומלץ, מחשש להתפתחות תלות בתרופה וסמיני גמילה לאחר מכן.

בנזודיאזפינים הינם תרופות אשר עלולות לגרום לשיכחה, ולכן ישנם מספר דיווחים המצביעים על כך שהיפנודורם עלול לשמש גם כסם אונס, והוא עלול לזרז התנהגות אלימה. לכן, ממשלת ארצות הברית אסרה על ייבוא של תרופה זו.

מינון ודרך לקיחה

המינון משתנה מחולה לחולה על פי חומרת הבעיות, ונקבע על פי הרופא המטפל. המינון המקובל הוא 1 מ"ג עד 2 מ"ג (אחד עד שתי טבליות) לפני השינה. המינון המקובל בחולים קשישים הוא 0.5 מ"ג ל 1 מ"ג (חצי טבליה) לפני השינה. את הטבליה ניתן לחצות לשניים, על פי המינון הנדרש. ההמלצה היא לקחת אותה לפני השינה רק כאשר מרגישים כי יש צורך בעזרה כימית.

ניתן לקחת את התרופה ללא אוכל או בליווי אוכל. אולם אם לא ניטלה התרופה לפני השינה, לא כדאי לקחת אותה באמצע הלילה מחשש לבעיות בקימה בבוקר. בכל מקרה, אין לקחת מנה כפולה בכדי לפצות על המנה המפוספסת. כאשר קיימת אי וודאות לגבי נטילת התרופה, יש לשאול את הרופא המטפל באופן מיידי.

תופעות לוואי

תרופות מסוימות לשינה עלולות לגרום לאובדן זיכרון לטווח קצר. כאשר זה קורה, אדם לא יכול לזכור מה קרה במשך מספר השעות לאחר נטילת התרופה. בדרך כלל מצב זה אינו מהווה בעיה שכן רוב האנשים נוטים להירדם לאחר נטילת התרופה. בכדי להפחית סיכון זה, יש להבטיח מסוגלות לישון לילה שלם (7 עד 8 שעות) לפני הפעילות הנדרשת. יש להיזהר בעת שתיית אלכוהול בזמן נטילת Hypnodorm. מכיוון ששילוב היפנודורם ואלכוהול עלול לגרום לישנוניות, סחרחורת, ובעיות בקבלת החלטות.

יש לדווח לרופא אם קיימים אחד או יותר מתופעות הלוואי כמו עייפות או נמנום, תחושה של הנגאובר בבוקר, כאבי ראש, בלבול, סחרחורת, חוסר יציבות בהליכה, קלקולי קיבה, פה יבש ודיבור עילג.

תופעות לוואי חמורות יותר כוללות פריחה בעור, פעימות לב מהירות, חולשת שרירים, התנהגות תוקפנית, הזיות, עירור או חרדה פתאומית, הפרעות שינה קשות, סיוטים, אובדן הזיכרון, נפיחות של הפנים, שפתיים, לשון או גרון אשר עלולים לגרום לקשיי בליעה או נשימה. עלולות להופיע עוד מספר תופעות לוואי, אשר על כל אחת מהן יש להודיע לרופא המטפל.

אזהרות

אין לקחת היפנודורם או כל תרופה אחרת ממשפחת בנזודיאזפינים ללא צורך. מעבר לכך, אין לקחת את התרופה אם ידועה אלרגינ לאחד או יותר ממרכיבי התרופה. חלק מן התסמינים של תגובה אלרגית עלולים לכלול פריחה בעור, גרד או נפיחות של הפנים, השפתיים או הלשון אשר עלולים לגרום לקושי בבליעה או בנשימה, צפצופים וקוצר נשימה.

כמו כן, אין לקחת את התרופה אם ידועה מחלת ריאות כרונית חמורה, מיאסטניה גרביס, דום נשימה בשינה, מחלת כבד חמורה. חלה אזהרה על לקיחת התקופה גם על נשים מניקות מחשש למעבר ולהשפעה על התינוק.
לפני התחלת לקיחת התרופה, יש לדווח לרופא על אלרגיות ידועות למזונות, צבעים או חומרים משמרים. כמו כן, על הרופא לבצע ראיון קליני מקף על מנת לברר האם קיימות בעיות כמו לח דם נמוך, מיאסטניה גראביס, מחלת דם, גלאוקומה, דיכאון, פסיכוזה או סכיזופרניה, אפילפסיה (פרכוסים), והיסטוריה של שתיית אלכוהול או שימוש בסמים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן